O Naszej Hodowli

Nazywam się Karolina Janecka. Witam Was na stronie mojej domowej hodowli psów rasy border collie. Moje życie z psami pod jednym dachem i praca z nimi trwa już od ponad 10 lat. Mój dom od zawsze był związany z tymi czworonogami. Nie wyobrażam sobie życia bez moich ukochanych suczek i nie budzenia się w ich towarzystwie.

Nasz pierwszy pies pojawił się gdy miałam 7 lat i to z nim próbowałam swoich sił w pracy wodnej i agility. Wraz z Roniją zdałam certyfikat pracy wodnej. Przez kilkanaście następnych lat byłam pozorantem na szkoleniach i zawodach pracy wodnej, uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach, seminariach czy obozach u znanych trenerów polskich jak i zagranicznych (Anna Radomska, Paula Gumińska, Agnieszka Guba, Marta Parcewicz, Dariusz Radomski, Dominika Piszczek, Bettina Koch, Michaela Androva, Veronika Urbášková), starając się przygotować jak najlepiej do mojego pierwszego, własnego psa. W 2011 roku postanowiłam o kupnie psa i padło na suczkę (Triss) rasy border collie z Czeskiej hodowli Tender Flash. Tak to dzięki niej poznałam magię psich sportów. Razem próbowałyśmy swoich sił w różnych sportach ale okazało się, że Triss ma już swój ukochany, a  mianowicie - flyball. Trenowałyśmy kilka dobrych lat w Wrocławskim klubie Woof i razem z naszą drużyną jeździłyśmy na wiele zawodów w Polsce jak i za granicą :) Z Triss trenowałyśmy również frisbee, jednak ona łapała dekielek bo ja od niej tego oczekiwałam i mi sprawiało to radość ponieważ w tym sporcie jestem po uszy zakochana. Od 2013 roku jestem sędzią (II st.) organizacji dog frisbee USDDN.

 

W 2014 roku planowałam kolejnego psa, w październiku tego roku trafiła do nas suczka (Tokki) z Polskiej hodowli Forest Land Chilabo. Wywróciła nasze spokojne i poukładane życie do góry nogami. W przeciwieństwie do mojej pierwszej suczki jest nieustraszona, odważna i zdolna do pracy w każdych warunkach, w końcu trafiłam na idealnego psa do frisbee. W 2015 roku ukończyłam szkołę z tytułem Technika Weterynarii i dalej poszerzam swoją wiedzę w tym kierunku. Zagłębiam się w tematy fizjoterapii czy dietetyki psów. Od roku 2016 prowadzę własne szkolenia na terenie Polski a w przyszłości mam zamiar otworzyć własne miejsce szkoleń, seminariów czy obozów.

Myśl o hodowli przyszła później, nie było to moim priorytetem, ponieważ skupiałam się na rozwoju sportowym moich suk i zwykłym życiu z nimi. Moim celem hodowlanym jest aby powoływać na świat zdrowe szczenięta, z piękną budową, mocną psychiką i idealne do życia codziennego. Jako hodowca chcę dążyć do tego żeby wszystkie te wymienione cechy szły w parze z predyspozycjami do pracy, sportu. Szukając reproduktorów dla moich suk nie ograniczam się tylko do Polski czy Europy ale zaglądam za nimi dalej aby znaleźć idealnego psa pasującego do moich. Wybierając psa kieruję się tym aby był to pies przede wszystkim zdrowy, z właściwymi popędami do pracy dla tej rasy, aby z przyjemnością wykonywał zadania dla człowieka. Szukam takich reproduktorów aby uzupełniali oni braki moich suk i wzmacniali ich mocne strony. 

 

Starannie wybieram przyszłych właścicieli dla moich szczeniąt, przechodzą szereg różnorodnych pytań, tak abym wiedziała, że jest to odpowiednia osoba na właściciela mojego szczenięcia. Każdy potencjalny właściciel mojego szczenięcia musi poznać mnie jak i matkę szczeniąt. Szczenięta z mojej hodowli nie są wydawane na podstawie fotografii, po testach psychicznych i predyspozycyjnych osobiście dobieram szczenię do właściciela. Chciałabym aby wszystkie moje dzieci trafiały do kochających i pracujących domów, powołując je na świat myślę o tym czy ja sama chciałabym takiego psa. Zawsze służę pomocą i staram się doradzać jak najlepiej potrafię :)

Współwłaściciele Yehetek

Claudia

Kontakt

Karolina Janecka

So Yehet Border Collies

• Tel: 607-784-493 • Emailsoyehet@gmail.com • 

© 2020 So Yehet FCI

Created by Emilia Chmielowiec

and Karolina Janecka with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now